Bir Çocuk Bir Umut

 

Bir Çocuk Bir Umut kulübü olarak gelecek için umut; çocukların kalbinde ise sevgi olmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 60’ı aşkın ilde 150’yi aşkın okulda yaptığımız projelerimize her yıl yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Gittiğimiz okullarda, hepsi alanında uzman akademisyenler tarafından oluşturulup onaylanmış etkinliklerle gönüllülerimiz aracılığıyla binlerce çocuğa bilimi ve okumayı sevdirmeyi amaçlayan etkinlikler ve atölyeler yapıyoruz. Veli ve öğretmenlere yaptığımız sunumlarla eğitim ve sevginin önemini anlatmaya çalışıyoruz. Proje yaptığımız her okulun kütüphanesini kitaplarla, anasınıfını oyuncaklarla zenginleştiriyoruz. Mektup arkadaşlığı sayesinde, proje gerçekleştirdiğimiz okullardaki kardeşlerimizle bağımızı koparmayıp onlardan güzel haberler alıyoruz. Aydınlık yarınlar için payımıza düşeni yapmaya çalışıyoruz çünkü biz bu topraklarda sevginin, iyiliğin hakim olacağına inanıyoruz.

Her zaman şunu söylüyoruz; Daha gidecek çok yolumuz var!

 

Kulübümüzün Etkinliklerinden haberdar olup ekibimizin bir parçası olmak  için bizi instagram hesabımızdan  ve http://bircocukbirumut.com/  internet  adresinden takip  edebilirsiniz..