İhtiyaç Haritası Topluluğu

Marmara Üniversitesi İhtiyaç Haritası Topluluğu olarak amacımız; sosyal bilinci arttırarak insanların biraz olsun başkalarını da düşünerek, çevresindeki sorun ve ihtiyaçların farkına varıp bunlara duyarsız kalmamalarını sağlamaktır.
Gelin hep birlikte çevremizdeki sorun ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni projelere imza atalım, çünkü birlikte daha güzeliz.Kurucularımızdan Mert Fırat ve Ali Ercan Özgür’e, Proje Koordinatörümüz ve kulübümüzün en büyük destekçisi Yağmur Taşdemir Kutlay’a da çok teşekkür ederiz.

İHTİYAÇ HARİTASI NEDİR?

 

İhtiyacharitasi.org farklı konulardaki ihtiyaçların ihtiyaç sahipleri ile ihtiyacı karşılamak isteyen kişiler ve kurumların buluştuğu online bir platformdur. İhtiyaç Haritası kar amacı gütmeyen sosyal kooperatiftir. İhtiyaçların karşılanmasının yanı sıra farklı konularda destek sahibi kurumların ve kişilerin de kullanabildiği bu platform Türkiye’nin her yerinden kullanılabilmektedir.

 

     Temel olarak 3 bölümden oluşur.

  • İhtiyaç Gir
  • Destek Ol
  • Gönüllü Ol

 

 

 

 

 01.10.2019 tarihi itibariyle ihtiyacharitasi.org adresinde 12481 aktif ihtiyaç, 2825 aktif destek ilanı bulunmaktadır.

 

Kulübümüzün Etkinliklerinden haberdar olup ekibimizin bir parçası olmak  için buradan Üye Formunu doldurabilirsiniz..

Kulüp Etkinliklerimiz

18 Mart 2019 tarihinden itibaren Marmara Üniversitesi İhtiyaç Haritası Topluluğu olarak okulumuzda faaliyet göstermekteyiz. Bu tarihten itibaren neler yaptığımıza birlikte göz atalım.

 

  • 3 Nisan 2019 tarihinde ilk etkinliğimiz olan “Kütüphanede Bahar Temizliği” adlı etkinliğimizi İngilizce İktisat 1. Sınıf öğrencilerimizin Social Work Practise dersi ve gönüllülükleri kapsamında gerçekleştirdik. Sınav haftalarında Göztepe Kampüsünde bulunan Merkez Kütüphaneyi günde ortalama 13 bin kişinin kullandığını öğrendik ve bu yoğun dönemde kütüphanemizin temizliğe #ihtiyaç duyduğunu düşündük. Öğrenci arkadaşlarımızın en azından oturdukları masalardan kalkarken kendi alanlarını temizlemeleri bilincini oluşturarak görevlilerimize bir nebze olsun destek olmak istedik. Bu bilincin artarak çoğalması dileğiyle…

  • 16 Nisan 2019 tarihinde Marmara Üniversitesi LÖSEV kulübü öncülüğünde okulumuzdaki diğer 16 kulüp ile birlikte “Koli Koli Mutluluk” etkinliğini gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladık. Bu etkinlikte Lösemili çocukların dengeli ve düzenli beslenmeleri için gerekli gıdaların temin edilebilmesi için kampüslerimizin belli noktalarına #ihtiyaç kolilerimizi yerleştirdik. 4 Mayıs 2019 tarihinde bu kolilerdeki ürünleri eşit şekilde paylaştırarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kolileyerek LÖSEV’e gönderdik.

18 Mayıs 2019 tarihinde ihtiyacharitası.org üzerinden daha önce belirlemiş olduğumuz Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin girmiş olduğu kırtasiye #ihtiyaç’larını sevgili gönüllülerimizin sponsorluğunda karşılayarak derneğe ulaştırdık.

 

 

 23 Mayıs 2019 tarihinde İhtiyaç Haritası işbirliğiyle bizim için İngiltere’den gelen Linkedln Territory Manager’ı Orçun Fıstık’ı ağırlayarak “Rock Your Profile” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde öğrencilerin kariyer yolculuklarında #ihtiyaç duydukları Linkedln’in doğru kullanımı hakkında bilgiler verildi

 

  • 28 Eylül 2019 tarihinde Türkiye’nin Sürdürülebilir ilk müzik festivali olan FestTogether’da “Eğlen İz Bırakma” demek için yerimizi aldık. Kurucularımızdan Mert Fırat ve Ali Ercan’a, Proje Koordinatörümüz ve kulübümüzün en büyük destekçisi Yağmur Taşdemir Kutlay’a, İhtiyaç Haritası ailesine ve festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederiz.

Gönüllü ekibimize katılıp bizimle birlikte güzel işlere imza atmak isterseniz sizi ve fikirlerinizi aramızda görmek isteriz.

Not: Bizi daha yakından tanımak için instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz..