Kimya ve Sektör Kulübü

Kulübümüzün Tarihçesi

Marmara Üniversitesi, Kimya ve Sektör Kulübü, 2016 yılında Kimya ve Bilim alanında gerçekleşebilecek öğrenci faaliyetlerinin ve üniversitelerdeki bilimsel çalışmaların öncüsü olmak ve desteklemek amacı ile kurulmuş bir bilim kulübüdür.

Kimya ve Sektör Kulübü, 14 ana bölümü kapsayarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kulübün kapsamındaki bölümler; Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Eczacılık, TIP, Biyoloji, Fizik, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Biyomühendislik, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Metalurji Malzeme Mühendisliği vb diğer bölümler…

KİMSEK, çalışmalarında belirtilen bölümleri temel almakta olup, bilim ile ilgilenen herkesin kendinden bir parça bulabileceği kapsamlı bir kulüptür.
Kurulduğu günden bu zamana kadar giderek artan bir ivme ile büyüyen Kimya ve Sektör Kulübü, gerçekleştirdiği proje ve etkinlikleri ile Türkiye’nin en aktif Kimya ve Bilim kulübü olmayı başarmıştır.

Kulübümüzün Misyonu

Türkiye’deki üniversitelerde gerçekleşen Kimya ve Bilim çalışmalarını gerçekleştirmek ve desteklemek için kurulmuş olan Kimya ve Sektör Kulübü, bu amaç doğrultusunda birçok etkinlik gerçekleştirmektedir.

Kulübümüzün Vizyonu

Bilim ile ilgilenen her öğrencinin ortak noktası olan Kimya ve Sektör Kulübü; sektör, akademi ve lisans üçgeninde gerçekleştirdiği projeler ve etkinlikler ile üniversitemizdeki öğrencilerin en donanımlı şekilde mezun olmasını sağlamayı ve üniversite bünyesinde gerçekleşen öğrenci merkezli bilimsel çalışmaların en üst seviyeye getirilmesini amaçlamaktadır.

Türkiye’nin Kimya ve Bilim çalışma ve bilimi temel alarak kurulmuş ve çalışmalarını bu yönde devam ettiren en aktif öğrenci kulübü olarak bilinen KİMSEK, öğrencilere bilimi sevdirip onları bilime yöneltmeyi amaçlamanın yanı sıra üniversite öğrencilerini okul dönemlerinde sektöre hazır hale getirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Amaçlarımız doğrultusunda Türkiye’de bilimin ilerlemesinde genç ve dinamik üniversite öğrencileri olarak çalışmalar ve projeler yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımız ile Türkiye’de bilim ve kariyer denildiğinde akla gelen ilk öğrenci kulübü olmayı amaçlamaktayız.

Kulübümüzün Etkinliklerinden haberdar olup ekibimizin bir parçası olmak  için bizi instagram hesabımızdan takip  edebilirsiniz..