Marmara Değişim Kulübü

Nisan 2015’te resmiyet kazanarak; Ekonomik , sosyal ve çevresel düzeyde sürdürülebilirliği sağlamak ve tamamlayıcı faktörlerle bütünleştirmek için bir araya gelmiş öğrenci topluluğu. Akademik ve Sosyal anlamda birçok etkinlik  yaptık. Her sene aramıza katılan yeni arkadaşlarımızdan da güç alarak üstüne katıp  güzel şeyler yaratmaya devam ediyoruz.

Kulübümüzün Etkinliklerinden haberdar olup ekibimizin bir parçası olmak  için buradan Üye Formunu doldurabilirsiniz..

Kulüp Etkinliklerimiz

– Yemek Sepeti Park Şirket Gezisi –


Türkiye’deki ilk e-ticaret sitelerinden biri olan Yemek sepeti 2000 yılında 40 metrekarelik bir odada  Nevzat AydınMelih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kurulmuştur.

Ocak 2001: 2 Ocak’ta Yemeksepeti.com açıldı. 26 restoranla işe başlayan Yemeksepeti, interneti olmayan restoranlara sipariş bilgisini faksla geçiyordu. Ofiste her sipariş geldiğinde sistem telefon ziline benzer bir ses çıkarıyordu ve 5 kişilik ekip heyecanla bu sesi duymak istiyordu.

2001 yılında günde 40-45 sipariş alırken 2007’de 10 bin, 2010 yılında 30 bin sipariş alan yemek sepeti  her geçen yıl gözle görülebilinir şekilde hızla büyüyordu. Ve 4 kişi başladıkları bu işte artık 900 binden fazla üyeleri ve 100 den fazla çalışanları vardı.

Mayıs 2015: Eylül 2013’te  Türkiye pazarına girmek istediğini söyleyen Delivery Hero, YemekSepeti’ni 589 milyon dolara satın aldı. Yemek Sepeti bu satın almayla Türkiye’nin milyar TL değerlemeyle çıkış yapan ilk internet girişimi oldu Ve 6 milyon dolarlık yeni ofisine taşındı.

Yemek Sepeti şu anda 62 ilde ve 10.000’e yakın üye restoran ve aylık aldığı 3 milyon siparişle, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri,Katar, Umman, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan ve Yunanistan olmak üzere 7 ülkede daha operasyonlarını sürdürüyor.

     

   

  

Marmara Değişim Kulübü Mayıs Ayı şirket gezilerine bir yenisini ekleyerek 14 Mayıs Pazartesi günü yenilenen ofisi ile Yemek Sepeti Park’a götürüyor.

 – Marmara Değişim Kulübü ile Fotoğraflı Bir Gün? –

14 Nisan Cumartesi günü Sabah 10.30’da Karaköydeyiz!.. ???
Vizelerin bitişiyle beraber bahar’ın gelişini Fujifilm sponsorluğunda Marmara Değişim Kulübü olarak Karaköy’de bol fotoğraflı bir gün geçirerek kutluyoruz. 1 saatlik teknik eğitimin ardından katılan herkese temin edilecek Profesyonel Kamera ve Merceklerle Karaköy Sokaklarını keşfediyoruz.

       

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN..