Marmara Sinerji Kulübü

Hakkımızda:

Marmara Sinerji Kulübü 2016-2017 döneminde Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde kurulmuştur.

Marmara Sinerji Kulübü, İşletme Bölümü öğrencilerinin yanında, üye profili çok geniş yelpazelere açılmış olarak birçok farklı bölümden üyeleri ve katılımcıları bünyesinde bulundurmaktadır.

Marmara Üniversitesi’nin köklü tarihi ve güçlü öğrenci profiliyle birleşerek sürdürülebilir başarılara ulaşmayı hedefleyen Marmara Sinerji Kulübü bu amaç doğrultusunda yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Marmara Sinerji Kulübü, bünyesinde bulunduğu Marmara Üniversitesi’nin tüm öğrencilerine kapılarını açmaktadır.

2019-2020 yılında kulübümüzde ekonomi, muhasebe, iktisat, bilgisayar mühendisliği, öğretmenlik bölümleri, psikoloji, işletme ve hukuk bölümleri başta olmak üzere birçok bölümden öğrenci yer almıştır. Toplamda 325 aktif üye ve çok daha fazla katılımcımız ile etkinliklerimizi sürdürmekteyiz.

 

DEĞERLERİMİZ:

AİLE ORTAMI

Kulübümüz, tüm üyeleriyle hayatın her alanında yanlarında olarak onları destekleyen bir aile olmayı amaçlamaktadır.

 

SÜREKLİLİK

Etkinliklerimizin, çalışmalarımızın, ilişkilerimizin; kısacası kulübümüzün sürekliliği her şeyden önce gelmektedir.

 

EHLİYET VE LİYÂKAT

Kulübümüzün tüm üyelerine, ehliyetli, ilgili ve lâyık olduğu konumda adaletli ve eşit bir şekilde çalışma ortamı sağlanmaktadır.

 

YARATICILIK VE KALİTE

Kulübümüz, geleneksel etkinliklerinin yanında, üyelerinin yeni fikirler geliştirmelerine destek sağlamaktadır. Bu fikir ve etkinliklerde güncellik ve kalite, vazgeçilmezlerimiz arasındadır.

Kulübümüzün Etkinliklerinden haberdar olup ekibimizin bir parçası olmak  için bizi instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz..

– Kulüp Etkinliklerimiz –

KİŞİSEL GELİŞİM

– İçe Dönük Eğitimler

Kişisel gelişimi hocalarımızla, kariyer koçlarıyla ve birlikte çalıştığımız şirketlerden gelen profesyonel eğitmenler ile kişisel gelişim seminerleri düzenlemekteyiz.

 

– Akademik Eğitimler

Geçtiğimiz yıllardan kalan ders notları ve kulüp içi ders anlatımları ile okulun en büyük kulübü olmanın faydalarını üyelerimizin akademik başarılarına da yansıtmaya çalışmaktayız. Yakın  ilişkilerimiz olan akademisyenler sayesinde de üyelerimizin çift anadal, yandal gibi başvurularına yardımcı olmaktayız.

 

– Mentörlük

Okulumuzun eski mezunlarından ve çeşitli şirketlerde alanlarının önemli konumlarında görev yapan tecrübeli mentörlerimiz, üyelerimize hem öğrenim hayatlarında hem de sonrasında yol gösterici olmaktadırlar.

 

 KARİYER                                                                                                                         

   SEMİNERLER     

Katılımcılarımıza sektörleri ve şirketleri tanıma, kendileri ile uyumlu olup olmadıklarını görme; şirketlere ise kendilerini, staj programlarını, yarışmalarını vb. tanıtma imkanı sağlayan şirket seminerleri sene içine yayılmış bir şekilde şirketlerin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Şirket isteğine bağlı olarak seriler halinde ya da atölye çalışmaları gibi destekleyici etkinlikler ile birleştirilerek gerçekleştirilebilmektedir.

ZİRVELER

Geçen sene ilklerini düzenlediğimiz ve her sene düzenleyerek gelenekselleştirmeyi planladığımız  Sinerji Liderlik Zirvesi (SLZ) ve  N’Marka üst başlıkları altında, Türkiye’de sektörün en büyük firmalarının üst düzey yöneticilerinin ve Yönetim Kurulu Başkanları’nın konuşmacı, katılımcı ve sponsor olarak katılacağı zirveler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

    

KAMPÜSTE ŞENLİK VAR

Kulüp kuruluşumuza özel her yıl Nisan Ayının ortalarında geleneksel olarak düzenlemeyi planladığımız etkinliğimiz, 2018 ve 2019 yıllarında 2000 kişiyi ağırlayarak rekor sayıya ulaşmış ve okulumuz tarafından yılın etkinliği olarak tanımlanmıştır.  Şenlik havasında geçen bu etkinliğimizde ünlü sanatçıları konuk olarak ağırlamakla birlikte, çeşitli oyunlarla ve çekilişlerle daha eğlenceli bir hava yaratmaktayız.

VAPURDA ÇAY VE KARİYER

Gelenekselleşmesini planladığımız etkinliklerimiz arasında olan Vapurda Çay ve Kariyer, Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle Valide Sultan Gemisinde boğaz gezisi eşliğinde iş dünyasının önde gelen firmalarının CEO ve Ülke Genel Müdürü düzeyindeki  örnek  aldığımız isimlerle tanışma fırsatı bulduk ve etkinliğimiz kulübümüzün en gözde etkinlikleri arasında yerini aldı.

 

PAZARLAMADA YENİ DÖNEM

İş dünyasının ve pazarlama dünyasının yeni döneme girdiği bugünlerde yeniliklerden uzak kalmamak ve yenilik üretme fırsatı yakalamak amacıyla, dijital pazarlama ve yeni dönem pazarlamanın güçlü isimleriyle bir araya gelip  çalışma fırsatı sağlamayı hedeflemekteyiz.

 

GİRİŞİMCİ KADINLAR KAMPÜSTE

‘Kadın isterse yapar’ sözüyle yola çıkan kadın girişimcilerle 2018 Mart ayında bir araya geldiğimiz bu etkinliğimiz, Türkiye’nin güçlü ve yenilikçi kadın girişimcilerini Marmara Üniversitesi’nde ağırladı.

 

SOSYAL SORUMLULUK

Kulübümüz sosyal sorumluluk faaliyetlerine ciddi önem vermektedir. Bu bağlamda her yıl kimsesiz çocuk yuvalarını, huzurevlerini ve bizim için canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerini ve çocuklarını (düzenli olarak) ziyaret etmekte ve onların yanlarında olduğumuzu hissettirmektedir.

 

DARÜLACEZE ZİYARETİ

Sosyal Sorumluluk adına kulüp üyelerimizle Darülaceze ziyaretimizi gerçekleştirdik

 

ŞEHİT AİLELERİ  ZİYARETİ

Şehit ailelerini ziyaret ettik ve tarifsiz  acılarını bir nebze olsun paylaşmaya çalıştık.