Marmara Yelken Kulübü

                  KULÜBÜN TARİHÇESİ

  • Bizler Marmara Üniversitesi bünyesinde denize ve su sporlarına ilgisi olan herkesi bir çatı altında buluşturma amacıyla yola çıkmış bir öğrenci topluluğu olarak; yaptığımız çeşitli çalışmalar ile üniversitemizi 2014’ten beri, aktif olarak 2018’den beri en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor, yelken sporu ve eğitimi konusunda öğrenci arkadaşlarımızın her birine fırsat eşitliği yaratma parolasıyla yolumuzda yürüyoruz.
  • Ayrıca yurtdışı ve yurtiçi gezilerimizle ailemiz gibi olan arkadaşlarımızla eğleniyor ve öğreniyor, yine yurt içi ve yurt dışı yarışlarda üniversitemizi temsil etmeye çalışıyoruz.

 

                                                                    VİZYONUMUZ

  • Vizyonumuz yelkencilik ve denizcilik kültürünü tüm öğrencilerimize aşılamak, yelken sporunun üniversiteli öğrenciler arasında gelişmesine yardımcı olmak, yelken ve denizle ilgili faaliyetlerde yer alabilecek bilgili ve nitelikli bireyler yetiştirmektir.

 

                                                                  MİSYONUMUZ

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yelken sporuna olan ilgiyi arttırmak ve üniversite seviyesindeki gençlere denizcilik kültürü aşılamak, üniversitemizi yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen yelken yarışlarında temsil etmek ve tanıtmak, takım çalışmasına yatkın ve sosyal yönden gelişmiş bireyler yetiştirmek.

Kulübümüzün Etkinliklerinden haberdar olup ekibimizin bir parçası olmak  için buradan Üye Formunu doldurabilirsiniz..

 

 – Kulüp Etkinliklerimiz –

1-VIRAUNIDAY

Nedir bu ViraUniDay?

Delphia 24 One Design tipi 5’er adet tekne ile gerçekleştirilecek etkinliklerle amaç tüm üniversiteli yelkencileri bir antrenman ortamında bir araya getirmek ve takımların güzel zaman geçirirken bedelsiz olarak antrenman yapmalarını sağlamak.

2- KIŞ EĞİTİM GEZİSİ -GÖCEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- JIMMY KEY UNIVERSAIL YAT YARIŞI

Destek 3 Sınıfında 2.lik Kupası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- 1* ve 2* Yelken Eğitimleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Bizi daha yakından tanımak isterseniz http://musail.com/ adresinden bilgi alabilir ve instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz..